wb_sunny

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 150. Sayfa Cevapları 5. Ünite

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 150. Sayfa Cevapları 5. Ünite

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 150. Sayfa Cevapları 5. Ünite 

Cumhuriyet’in devlet yönetiminde ve toplumsal yaşamda meydana getirdiği ilerlemeleri araştırınız.


Cevap: Cumhuriyet, halkın iradesine dayanan bir yönetim şeklidir. Bu nedenle daha çok sosyal alanda etkileri görülmekte ve diğer alanlara tesir etmektedir. Sınıf farklılıklarının aşılması, hukukun üstünlüğünün sağlanması, cinsiyet ayrımının yaşanmaması, özgür ifade ve mahrem hayatın gizliliği gibi sosyal hak ve durumların ayrıcalıksız gerçekleşmesi için cumhuriyet önemli bir devlet yönetimidir.  Cumhuriyet devlet yönetimi olarak toplumsal hayatta herkesin iradesine sahip çıkması gerektiğini, hukukun her güç tahakkümünün üstünde olduğunu sosyolojik olarak yerleşik hale getirmiştir. Bu kavramların ve kurumların içinin doldurulması ve tarafsızlığın korunması bağımsızlık için de oldukça önemlidir. Bu bakımdan sosyal devlet yapısı, cumhuriyet devlet yönetiminden beslenmektedir.

8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Tags

E-Posta Abonelik

Yayınlarımızdan haberdar olmak için abone olunuz.

Yorum Gönderme

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR