wb_sunny

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 149. Sayfa Cevapları 5. Ünite

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 149. Sayfa Cevapları 5. Ünite

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 149. Sayfa Cevapları 5. Ünite 

“Türk milleti, bütün tarihinde savaş meydanlarında birçok zafer taçları giymiştir. Bununla övünür, daima övünecektir. Ancak, bu övünç tacını daha çok süsleyerek milletin başında tutabilmek için, diğer bir alanda da kesinlikle başarılı olması gerekir; o da ekonomidir.”
(Genelkurmay Başkanlığı, 1998a: 415)
Ekonomik gelişmede tasarruf ve çalışkanlığın önemini sınıfta arkadaşlarınızla tartışınız.
Cevap: Ekonomik gelişme sağlamak için sahip olunan yer altı ve yer üstü kaynaklarının tasarruflu bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Özellikle bu doğal kaynakların enerji üretiminde kullanılması için gerekli tesislerin kurulması büyük miktarda bütçeler gerektirdiği için ekonomik gelişmede tasarruf ön plana çıkmaktadır. Ekonomik alanda gelişmelerin daha verimli yaşanması için tasarruf yapmak gerekir. Bunun için çalışmak da bir yöntemdir. Çok çalışarak ekonomik kalkınma ve gelişim alanlarında verim elde etmek mümkündür. Çalışma düzeninde yapılan değişimler ve vardiyalı çalışma şekli enerjinin doğru bir şekilde kullanılmasını da sağladığı için ekonomik gelişme ve çalışkanlık arasında bir bağ vardır.

8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Tags

E-Posta Abonelik

Yayınlarımızdan haberdar olmak için abone olunuz.

Yorum Gönderme

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR