3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı 102. Sayfa Cevapları 1.2 Çalışma Problem Çözelim ve Kuralım
3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Cevapları
3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

5. Ünite: BÖLME İŞLEMİ VE ÖLÇME

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı 102. Sayfa Cevapları 1.2 Çalışma Problem Çözelim ve Kuralım3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Çalışma Kitabı 102. Sayfa Cevapları 1.2 Çalışma Problem Çözelim ve Kuralım

.1. Aşağıdaki problemleri çözünüz. Bulduğunuz sonuçları sırasıyla yandaki tabloya
yazarak fiyat listesini tamamlayınız.

a. Büro yöneticisi Gamze Hanım, kırtasiyeden 6 tane tükenmez kalem alarak toplam 90 lira verdi. Buna göre kalemlerden 1 tanesinin fiyatı kaç liradır?
90÷ 6=15

b. Ümit’in annesi kırtasiyeden 2 çocuğu için birer tane kalem kutusu alıp 22 lira ödedi. Kalem kutusunun satış fiyatı kaç liradır?
22÷2=11 TL

c. Muhsin Bey, kalem kutusu almak için kırtasiyeye girdi. Kalem kutusu ile birlikte tane kursun kalem alıp 47 lira ödedi. Buna göre kursun kalemin satış fiyatı kaç liradır?
47÷ 2=23,5 TL

ç. Sulu boya resim yapmaktan hoşlanan Sıla öğretmen, sulu boya paleti almak için kırtasiyeye girdi. Kendisi için palet, resim yapmayı seven öğrencilerine vermek için
de 5 kutu sulu boya aldı. Kasada 86 lira ödedi. Sulu boya paleti 6 lira olduğuna göre 1 kutu sulu boya kaç liradır?
86-6=80
80÷ 5=16

d. Siz de resimdeki ve tablodaki verileri kullanarak bir problem kurunuz ve çözünüz.
Resim dersinde kullanmak üzere Duru 6 kutu boya aldı. Ayrıca öğretmenine de hediye 1 kalem aldı. Kalemin fiyatı 27 tl olduğuna göre boyaların bir kutusu kaç liradır?

3.SINIF MATEMATİK DERSİ BERKAY YAYINLARI ÇALIŞMA  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR