Rüşvet karşılığı öğrencilerin ikametini değiştiren, başkası adına kimlik düzenleyen, aralarında muhtar ve nüfus memurlarının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.
Rüşvet karşılığı öğrencilerin ikametini değiştiren, başkası adına kimlik düzenleyen, aralarında muhtar ve nüfus memurlarının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.
Okul Kaydı İkamet Sahteciliği Çeteleri Ortaya Çıktı

Antalya'da para karşılığında öğrenci okul kayıtları için ikamet etmediği halde adres değişikleri yaptıkları tespit edilen ve aralarında 3 nüfus müdürlüğü görevlisi ile 2 muhtarın da bulunduğu 9 şüpheli gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde rüşvet, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık suçları kapsamında çalışma başlattı. Nüfus Müdürlüklerinde görevli Y.A, Z.T, A.Y isimli memurlar ile mahalle muhtarları L.H.A. ve O.A. isimli şahısların rüşvet karşılığında öğrenci okul kayıtları için orada ikamet etmediği halde adres değişikleri yaptıkları, yeni çipli nüfus cüzdanlarını başka şahıs adına orijinal olarak düzenledikleri, noterden bu nüfus cüzdanları ile kendi veya irtibatlı oldukları şahıslar adına vekalet vermek suretiyle gayrimenkul satışı yaparak haksız kazanç sağladıkları, Türkiye'de vefat eden yabancı uyruklu şahısların kendi ülkelerine verilmek üzere tanzim edilecek evrakları sahte olarak tanzim etmek suretiyle menfaat temin ettikleri tespit edildi. Yine bu suça karıştığı tespit edilen S.A, T.Y, M.A ve M.Ö isimli şahıslar olmak üzere toplam 9 şüpheli yapılan operasyonla gözaltına alındı. Soruşturmanın Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından devam ettiği bildirildi.

 İhlas Haber Ajansı

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR