3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Ders Kitabı 161.Sayfa Cevapları
4. Ünite: ÇARPMA İŞLEMİ VE UZUNLUKLAR3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


4. Ünite: ÇARPMA İŞLEMİ VE UZUNLUKLAR

2.Bölüm: UZUNLUKLARI ÖLÇME

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Ders Kitabı 161.Sayfa Cevapları 

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Ders Kitabı 161.Sayfa Cevapları


1. Ruşen Hanım, resimdeki park alanının etrafındaki yolda her sabah yürüyüş yapmaktadır. Bu sabah ise gitmeden önce 1 tur atan Ruşen Hanım, kaç metre yol yürümüştür?

2. Derya Hanım, resimde ölçüleri verilen masa örtüsünün etrafına dantel
geçirmek istiyor. Bunun için 5 m uzunluğunda bir dantel alıyor. Derya Hanım, danteli geçirdikten sonra geriye kalan dantelin uzunluğu kaç santimetredir?

3. Yanda bir otele ait yüzme havuzunun kenar uzunlukları verilmiştir. Havuzun çevresi kaç metredir?

4. İki kardeş babalarından miras kalan tarlayı içindeki ağaçları kesmemek
için şekildeki gibi paylaşıyorlar. Daha sonra her biri kendi tarlasının çevresine bir sıra tel örgü çekiyor. Emel Hanım ve Ahmet Bey’in tarlaları için kaçar metre tel örgü kullandıklarını hesaplayınız.

5. Yandaki verileri kullanarak bir problem kurunuz ve çözünüz.

6. Çözümünde yandaki işlemlerin kullanılabileceği bir çevre problemi kurunuz. Problemi çözerek doğruluğunu kontrol ediniz.

3.SINIF MATEMATİK DERSİ BERKAY YAYINLARI DERS  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR