9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı 88.Sayfa Cevapları (2017-2018 Yeni Müfredat)
SAĞLIK BİLGİSİ (1.Ünite)
Güncellenen öğretim programlarına uygun olarak Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 9. Sınıf MEB yayınlarının etkinlik cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. 2017-2018 Lise ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları (Yeni Müfredat 2018-2019)

SAĞLIK BİLGİSİ (1.Ünite)

1. ÜNİTE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı 88.Sayfa Cevapları (2017-2018 Yeni Müfredat)

9. Aşağıdakilerden hangisi zorbalıkla karşılaşan bireylerin başvurabileceği birimlerden biridir? 
A. Aile hekimliği 
B. Araştırma hastaneleri 
C. Hastanelerin ruh ve sinir hastalıkları merkezleri 
D. ŞÖNİM (Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi) 
E. Yerel belediyeler
CEVAP: Doğru cevap D şıkkıdır.Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi bu tür çalışmalarla uğraş verir.

10. “Herhangi bir kazada yaralanan ya da hastalanan kişiye, profesyonel sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, kişinin durumunun kötüye gitmesini önlemek ve hayatının kurtarılmasını sağlamak amacı ile olay yerinde, tıbbi araç ve gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.” 
Yukarıda verilen açıklama aşağıdakilerden hangisine aittir?  A. İlk yardım 
B. İlk yardımcı 
C. Acil yardım 
D. Acil tıbbi yardım 
E. Tıbbi yardım
CEVAP: Doğru cevap A şıkkıdır.Yukarıda açıklanan ifade ilk yardım tanımına karşılık gelmektedir.


Ç. Aşağıda sizlere sağlık ile ilgili kelimeler verilmiştir. Verilen kelimeleri kullanarak aşağıdaki cümleleri tamamlayınız.
tedavi - hastalanır - erken teşhis - doktorlar - egzersiz - beslenmeliyiz - uzak durmalıyız - şiddet - strese - sorumluluk - korumak - sağlıktır

Hayatta her şeyin başı ___sağlıktır._________. Sağlık olmadıktan sonra mal ve mülkün hiç bir değeri yoktur. Bu nedenle sağlığımızı _______korumak__________ için elimizden geleni yapmalıyız. Herkes bir gün hastalanabilir. Hastalıklar, belirtilerin hafif olduğu dönemde teşhis edilerek ______tedavi___________ edilmelidir. Herkes bir gün _______hastalanır__________ ve hastalıkların çeşitli sıkıntılarını çekerler. Hastalıkların aşılması için ______erken teşhis___________ edilirse tedavileri daha etkili olabilir. _____Doktorlar____________ sağlığımızdan sorumlu olan kişilerdir. Ancak sağlığın korunması için bizlere büyük _____sorumluluk____________ düşmektedir. Bunun için düzenli ______egzersiz___________ yapmalı ve düzenli _______beslenmeliyiz__________. Beslenmede GDO’lu ürünlerden _______uzakdurmalıyız__________ . Aile içinde yaşanan olumsuz davranışlar ve _____şiddet____________ bireylerde _____strese____________ sebep olur.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR