9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı 64.Sayfa Cevapları (2017-2018 Yeni Müfredat)
SAĞLIK BİLGİSİ (1.Ünite)
Güncellenen öğretim programlarına uygun olarak Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 9. Sınıf MEB yayınlarının etkinlik cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. 2017-2018 Lise ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları (Yeni Müfredat 2018-2019)

SAĞLIK BİLGİSİ (1.Ünite)

SAĞLIĞA ZARARLI ALIŞKANLIKLAR

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı 64.Sayfa Cevapları (2017-2018 Yeni Müfredat)

1. Tütün ve tütün ürünlerinin yol açtığı sorunlar nelerdir? 
CEVAP: Tütün ve tütün ürünlerinin yol açtığı sorunlar:
Kişisel sağlığı bozar.En önemli zararı akciğerleredir. Akciğer kanserine yol açar.Astım,bronşit,pankreas kanseri gibi birçok hastalığa yol açar.İç organların çalışmasını bozar.Ruhsal sıkıntılar ortaya çıkarır.Ekonomik açıdan da birçok zararı vardır.Aile içindeki dengeyi sarsar.Aile bütçesini bozar.Ailenin ekonomik durumunu aşağıya çeker.Çevresel olarak da zararları vardır.İçilen sigaranın dumanından her insan kötü yönde etkilenir.Kul hakkına da gireriz bu şekilde.O yüzden en doğrusu ve güzeli sigara içmemektir.


2. Alkolün sindirim sistemi üzerindeki etkileri nelerdir? CEVAP:
Alkolün sindirim sistemi üzerindeki etkileri:
Yetersiz beslenmeye bağlı olarak dilde enflamasyon ortaya çıkabilir. Yutakta ülserler meydana gelebilir. İleri evrelerde yutakta varisler ve ölümcül kanamalar çıkar bu da ölümle sonuçlanabilir.
İnce barsak hareketlerinde bozulma meydana getirerel vücut için önemli olan birçok besinin emilmesini engeller. Bununla beraber ciddi tıbbi sonuçları olan beslenme bozuklukları meydana gelir.
Alkol bağımlılığının ileri evresinde karaciğer hasarı ile ilişkili olarak hemoroid meydana gelebilir

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR