9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı 51.Sayfa Cevapları (2017-2018 Yeni Müfredat)
SAĞLIK BİLGİSİ (1.Ünite)
Güncellenen öğretim programlarına uygun olarak Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 9. Sınıf MEB yayınlarının etkinlik cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. 2017-2018 Lise ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları (Yeni Müfredat 2018-2019)

SAĞLIK BİLGİSİ (1.Ünite)

ZİHİNSEL, DUYGUSAL VE SOSYAL SAĞLIK

9.Sınıf Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı 51.Sayfa Cevapları (2017-2018 Yeni Müfredat)

1. Sağlıklı bir insan olmak için sizce hangi özelliklere sahip olmak gerekir? Açıklayınız. 
CEVAP: Sağlıklı bir insan olmak için öncelikle insan tüm vücudunu hareket ettirebiliyor olması gerekir.Ruhen ve bedenen herhangi bir engelinin bulunmuyor olması gereklidir.İnsanın her şeyi iyi olabilir.Ancak ruhsal sıkıntıları varsa bu insan sağlıklı bir kişi değildir.Onun için hem vücudu olarak hemde ruhen iyi olmalıdır.

2. Ergenlikte yaşanan sosyal ve duygusal değişimleri açıklayınız. CEVAP:Bedensel değişikler..
Boy uzaması
Vücudun belirli bölgelerinde kıllanma
Kilo artışı
Deride yağlanma
Ter salgısının artması
Kasların gelişimi

Ruhsal ve Sosyal Değişikler..
Aşırı öfkelenme
Hayatı ve çevreyi sorgulama
Kendi başına hareket etme isteği
Kendisini kabul ettirme isteği
Utangaçlık
Kararsızlık
Hayal kurma 

3. Olayları ya da hayatınızı kontrol edemediğiniz durumlarda neler hissedersiniz? Açıklayınız. CEVAP: Üzücü bir durumdur elbette.Ancak kontrol altına almaya çalışırdım.Olayları kontrol edememek insanın moralini aşağıya çeker.Eğer hayatımı da kontrol edemediğimi düşünürsem bu bana ruhen çok zarar verir ve kendimi deli sanardım. Çünkü kendime yapma dediklerimi yapıyor olurdum.Bu da beni kötü bir şekilde etkilerdi.

4. Arkadaşlarınız arasında birbirine şiddet uygulayanlar olduğunda ne yaparsınız? Paylaşınız.CEVAP: Şiddet uygulayan kişileri uyarırım.Çünkü şiddet hiçbir şeyin çözümü değildir.Aksine işleri daha da kötüye götürür.Arkadaşlarımı bu konuda uyarır ve onlara sorunlarını konuşarak veya bir büyüğünden yardım alarak çözebileceklerini belirtirdim.Ayrıca eğer ayıramıyorsam veya sözümü onlara geçiremiyorsam ben kendim bir büyükten yardım alırdım. Şiddet son derece yanlış ve gereksizdir.Haklı olsak bile şiddet uygulamamalı ve hakkımızı başka yollardan aramalıyız.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR