9.Sınıf MEB Yayınları Biyoloji Ders Kitabı 205. Sayfa Cevapları Virüsler
9.Sınıf Biyoloji MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları (Yeni Müfredat 2018-2019)Güncellenen öğretim programlarına uygun olarak Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 9. Sınıf MEB yayınlarının etkinlik cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. 2017-2018 Lise ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

9.Sınıf Biyoloji MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları (Yeni Müfredat 2018-2019)

CANLILAR DÜNYASI (3.Ünite)

9.Sınıf MEB Yayınları Biyoloji Ders Kitabı 205. Sayfa Cevapları Virüsler

ARAŞTIRINIZ

Bir virüs modeli hazırlayınız ve özelliklerini sınıfta arkadaşlarınıza sununuz.
Cevap:

TARTIŞALIM

Kuduz, hepatit, grip, uçuk, AIDS gibi hastalıkların insan sağlığı üzerindeki etkilerini tartışınız
CevapBu hastalıkların tümü virüslerden geçmektedir.
Örneğin AIDS'in günümüzde herhangi bir tedavisi bulunmamaktadır.
Uçuk ve grip gibi viral hastalıklar ise kolayca atlatılabilir.
Tüm bu hastalıklarda en önemli faktör enfekte olan kişilerle ya da hayvanla (kuduzda olduğu gibi) temas haline geçilmemelidir.
Virüsler genellikle belirli bir tip hücreyi etkilerler. Örneğin, grip virüsleri sadece üst solunum yollarındaki hücreleri enfekte eder yani hastalık yapar. Bazıları ise cinsel yollarla yayılır.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR