8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 97. Sayfa Cevapları 2.Ünite Üçgende Yardımcı Elemanlar
8. Sınıf  Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları.8. Sınıf  Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 97. Sayfa Cevapları 2.Ünite Üçgende Yardımcı Elemanlar

ALIŞTIRMALAR
1- Aşağıda verilen üçgenlerin yüksekliklerini çiziniz.

2- Herhangi bir üçgenin kaç kenarortayı vardır? Kenarortayları çizerek gösteriniz.
8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 97. Sayfa Cevapları 2.Ünite Üçgende Yardımcı Elemanlar

3- Yandaki ABC eşkenar üçgeninde verilenlerden yararlanarak aşağıdaki ifadelerde noktalı yerlere “=” , “=” , “_” sembollerinden uygun olanını yazınız.
a. IAHI ... IECI c. ICEI ... IACI b. [BD] ... [AC] ç. [EC] ... [AB]

4- Yanda verilen ABC'nin açıortaylarını iletki kullanarak çiziniz.

5- Yandaki fotoğrafta görülen üçgen şeklindeki düzenek, kabuk böceğini yakalamak için hazırlanmıştır. Fotoğraftaki düzenek, bir kenarı 50 cm olan eşkenar üçgendir. Bu üçgenin kenarortaylarının kesişim noktasını belirleyiniz.
8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 97. Sayfa Cevapları 2.Ünite Üçgende Yardımcı Elemanlar8.SINIF MATEMATİK DERSİ ÖĞÜN YAYINLARI DERS  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR