8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları.8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. 8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 124. Sayfa Cevapları 2.Ünite Pisagor Bağıntısı ve Problemler ALIŞTIRMALAR 11. Şekilde DEF bir eşkenar üçgendir. DEF üçgeninin bir kenarının uzunluğu 2x olduğuna göre üçgenin yüksekliği “x” cinsinden neye eşittir? h = x √ 3 12. Koordinat düzleminde A(0, 6), B(8, 2) ve C(0, – 4) noktalarının yerlerini belirleyerek A ile B ve B ile C noktaları arasındaki uzaklıkları bulunuz. |AB| = √82 + 42 |BC| = √82 + 62 13. Koordinat düzleminde A(0, 6), B(8, 2) ve C(0, – 4) noktalarının yerlerini belirleyerek A ile B ve B ile C noktaları arasındaki uzaklıkları bulunuz. 8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 124. Sayfa Cevapları 2.Ünite Pisagor Bağıntısı ve Problemler 8.SINIF MATEMATİK DERSİ ÖĞÜN YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ
8. Sınıf  Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları.8. Sınıf  Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 124. Sayfa Cevapları 2.Ünite Pisagor Bağıntısı ve Problemler

ALIŞTIRMALAR

11. Şekilde DEF bir eşkenar üçgendir. DEF üçgeninin bir kenarının uzunluğu 2x olduğuna göre üçgenin yüksekliği “x” cinsinden neye eşittir?
h = x √ 3 

12. Koordinat düzleminde A(0, 6), B(8, 2) ve C(0, – 4) noktalarının yerlerini belirleyerek A ile B ve B ile C noktaları arasındaki uzaklıkları bulunuz.
|AB| = √82 + 42 
|BC| = √82 + 62

13. Koordinat düzleminde A(0, 6), B(8, 2) ve C(0, – 4) noktalarının yerlerini belirleyerek A ile B ve B ile C noktaları arasındaki uzaklıkları bulunuz.
8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 124. Sayfa Cevapları 2.Ünite Pisagor Bağıntısı ve Problemler


8.SINIF MATEMATİK DERSİ ÖĞÜN YAYINLARI DERS  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR