8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 123. Sayfa Cevapları 2.Ünite Pisagor Bağıntısı ve Problemler
8. Sınıf  Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları.8. Sınıf  Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 123. Sayfa Cevapları 2.Ünite Pisagor Bağıntısı ve Problemler

ALIŞTIRMALAR

6. Yandaki ABC eşkenar üçgen; [BC] 1 [CD] , | BC | = | CD | dur. BCD nin alanı 8 cm2 ise ABC eşkenar üçgeninin çevresinin uzunluğu kaç santimetredir?
3 . 4 = 12

7. Yandaki şekilde verilen eşkenar üçgenin yüksekliği √3 br ise bir kenar uzunluğu kaç birimdir?
2 birim

8. Yandaki küpün a harfi ile belirtilen kenar uzunluğu ile e harfi ile belirtilen uzunluğu arasındaki bağıntıyı bulunuz.
(a√2)2(a√2)= e2
2a2 + 2a2 = e2
4a2 = e2

9. İkizkenar dik üçgenin hipotenüs uzunluğunun bulunabilmesi için hangi bilginin verilmesi gerekir? Örnek vererek açıklayınız.
Kenarlardan birinin uzunluğunu bilmek yeterlidir

10. Yandaki şekilde verilenlere göre x + y + z kaç santimetredir?
x = 3√2 
y = 5

z = 3√5


8.SINIF MATEMATİK DERSİ ÖĞÜN YAYINLARI DERS  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR