8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 84. Sayfa Cevapları 2.Ünite Olasılık Olası Durumlar
8. Sınıf  Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları.8. Sınıf  Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 84. Sayfa Cevapları 2.Ünite Olasılık Olası Durumlar

ALIŞTIRMALAR

1- Tuğçe, proje ödevini yapmak için yandaki resimde verilen klasörlerden birini almak istiyor. Tuğçe’nin kaç farklı seçim yapabileceğini bulunuz.
10 farklı seçim
2- Bir küpün 6 yüzüne; a, b, c, d, e, f harfleri yazılıyor. Bu küp, bir kez yuvarlanırsa üst yüze hangi harfler gelebilir?
a, b, c, d, e, f

3- Bir torbada 5 mavi, 5 pembe bilye vardır. Torbadan çekilen bir bilyenin; 
• mavi gelme olasılığını, 5 / 10 = 1 / 2
• pembe gelme olasılığını bulunuz. Olasılıkları karşılaştırınız. 5 / 10 = 1 / 2 
Olasılıklar eşittir.

4- Bir turist grubunda 12 erkek ve 18 kadın vardır. Gruptan bir kişiye hediye verilecektir. Erkeklerin mi yoksa kadınların mı hediyeyi alma olasılığı daha fazladır? Nedenini açıklayınız.
Kadın sayısı faza olduğu için cevap kadındır.

5- “TÜRKİYE” sözcüğünün harfleri aynı özelliklere sahip ve eş büyüklükteki kâğıtlara yazılarak bir torbaya atılıyor. Torbadan rastgele bir kâğıt çekiliyor. Çekilen kâğıdın üzerindeki harfin;
• sesli harf gelme, 3 / 7
• sessiz harf gelme olasılığını bulunuz. Olasılıkları karşılaştırınız. 4 / 7 

6- Okan’ın 12 hikâye, 15 şiir kitabı vardır. Okan’ın rastgele seçtiği kitabın hikâye kitabı mı yoksa şiir kitabı mı olma olasılığı daha fazladır? Nedenini açıklayınız.

Şiir kitabı sayısı fazla olduğu için cevabımız şiirdir.

8.SINIF MATEMATİK DERSİ ÖĞÜN YAYINLARI DERS  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR