7. Sınıf Ada Matbaacılık Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 53. Sayfa Cevapları Türk Tarihinde Yolculuk 3.Ünite
7. Sınıf Ada Matbaacılık Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları
7. Sınıf Ada Matbaacılık Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


7. Sınıf Ada Matbaacılık Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 53. Sayfa Cevapları Türk Tarihinde Yolculuk 3.Ünite

Geçmişte atalarımız tarafından yapılan bazı eserlerin günümüze kadar gelememesinin nedenleri neler olabilir?
CevapGeçmişte atalarımız tarafından yapılan bazı eserlerin günümüze kadar gelmemesinin nedeni yapısına katılan malzemedir. Özellikle eski dönemlerde ikiye ayrılan devletlerde (Doğu, Batı, Aşağı, Yukarı, Sağ, Sol) bu tespit edilmiştir. Devletin bir yerinde eser bulunurken diğer tarafında sağlam malzeme kullanılmadığı için tarihi eser günümüze kadar gelememiştir. Buna Mezopotamya'yı örnek verebiliriz. Diğer sebepler ise doğal afetler, savaş veya istila, göçler olabilir.

Selçukluların, Anadolu’da birçok mimari eser bırakmasının nedeni nedir?
Cevap: Selçuklular döneminde mimariye çok önem verilmiştir. Anadolu’da ilk Türk ve Müslüman yerleşmeleri Selçuklular döneminde olmuş, Selçuklularda bu dönemde birçok eser inşa etmişlerdir. Bu yüzden Anadolu’da birçok eser bırakmışlardır.

Anadolu’da bulunan kervansaraylar, dönemleri hakkında hangi bilgileri vermektedir?

CevapAnadolu’da bulunan kervansaraylar o dönemde var olan ticaret yolları ve merkezleri hakkında bilgiler verir. O devletin ticaret ve ekonomik açıdan ne kadar geliştiğini gösterir. Ayrıca o dönemin mimarisi hakkında da bilgiler verir.


7.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ ADA MATBAACILIK YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR