6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 79. Sayfa Cevapları Bileşke Kuvvet
6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları
6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

2. ÜNİTE: KUVVET VE HAREKET


6. Sınıf Tuna Matbaa Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 79. Sayfa Cevapları Bileşke Kuvvet

Yukarıdaki resimlerde;
• Hangi cisim ya da cisimler dengelenmemiş kuvvetlerin etkisindedir?
CEVAP: Dengelenmiş kuvvet demek, aynı doğrultuda birbirine eşit ve zıt yönde olan kuvvetleri düşünebilirsin. Yani bu kuvvetler birbirini götürmeli ve Fnet=0 olmalı. 
Zaten bir dengeden bahsediliyorsa Fnet=0 düşünülerek işlem yapılır. Net kuvvetin sıfır olduğu durumlara duran bir cismi verebiliriz veya sabit hızla hareket eden bir arabayı. Her ikisinde de dengelenmiş kuvvetler söz konusudur. 
Aynı zamanda dengelenmiş kuvvetlerin etkisindeki bir cisim ivmeli hareket yapmıyordur. a=0 alınır. 
Ekte de görsel halinde sorularda denge durumunda yapman gerekeni belirttim. Bu cisimlerin hareket durumları için ne söyleyebilirsiniz?
CEVAP:

Hangi resimde cisim hareketsizdir? Niçin?
CEVAP:


6.SINIF FEN BİLİMLERİ DERSİ TUNA MATBAA YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR