12. Sınıf Lider Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 80. Sayfa Cevapları
12. Sınıf Lider Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları12. Sınıf Lider Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


4. Bölüm:MEKANSAL BİR SENTEZ: TÜRKİYE


12. Sınıf Lider Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 80. Sayfa Cevapları

Ülkemizde karayolu ulaşımının diğer ulaşım sistemlerinden daha fazla gelişmiş olmasının nedenlerini sınıfta arkadaşlarınızla tartışınız.
CEVAP: Türkiye, üç tarafı denizlerle kaplı bir yarımadadır. Bulundurduğu bol deniz sayesinde deniz ulaşımına oldukça elverişli bir yapısı vardır. Ancak denizinin bol bulunması her şehirde olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle şehirler arası ulaşımda her zaman deniz yolunu kullanamayız. Örneğin İstanbul'dan Yalova'ya ulaşım için genelde deniz yolu tercih edilirken; İstanbul'dan Ankara'ya deniz yolu ile gitmek imkansızdır. 

Bildiğimiz üzere, gelişmeler ihtiyaca göre düzenlenir. Yani talep varsa bir yenilik gelir, yoksa eski sistem devam eder. Hava yolu insanların güvenini hala kazanamadığı için fazla tercih edilmez. Kazalarda kurtulanların sayısı çok daha az olması nedeniyle insanlar daha mesafeli dururlar. Bu nedenle hava yolu konusunda da fazla gelişme gösteremedik.

Kara yolu ise neredeyse her yere ulaşımı sağlayabilecek tek ulaşım yoludur. Hem şehir içi hem şehir dışı ulaşımlarda en çok tercih edilen yöntemdir. Talep fazla olduğu için de bu konuda fazlasıyla geliştiğimiz bir gerçektir.12.SINIF COĞRAFYA DERSİ LİDER YAYINLARI DERS  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR