11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 29. Sayfa Cevapları
11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 29. Sayfa Cevapları 

Etkinlik

İnsanları ibadet konusunda zorlamak doğru mudur? Niçin?
İnsanları ibadet konusunda zorlamak doğru değildir. Çünkü, ibadetlerde aslolan samimiyettir. Kişi zorla istediği kadar ibadet etsin kalpten yapmadıktan sonra bunun hiçbir önemi yoktur.

İbadetlerin isteyerek ve samimi bir şekilde yapılmaması ne gibi olumsuz sonuçlara yol açabilir? Tartışınız.
•Öncelikle ibadetimizi istemeyerek yaparsak bir nevi günaha girmiş oluruz.
•Allah bunu sevaptan saymaz çünkü ibadet içten gelinerek yapılan bir şeydir.
•İbadet edildiğinde içimize bir rahatlama gelir, ama istemeden ibadet ettiğimizde aksine rahatımız, huzurumuz kaçar, ibadeti istemeyerek yaptığımız için rahatsız, huzursuz hissederiz.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR