11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 32. Sayfa Cevapları
11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 32. Sayfa Cevapları 


Etkinlik

İslam’da ibadetlerde sağlanan kolaylıklar ile Allah’ın kullarını sevmesi, onlara karşı merhametli ve bağışlayıcı olması arasında nasıl bir ilişki kurulabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

İslam dininde emredilen ibadetler herkesin rahatça yapabileceği niteliktedir. Dinimizde insanın yapmaya güç yetiremeyeceği hiçbir yükümlülük bulunmamaktadır. Kur’an’da bu durum, “Allah her şahsı ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef kılar…”ayetiyle belirtilmektedir. Başka bir ayette de “…Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez; fakat sizi tertemiz kılmak ve size (ihsan ettiği) nimetini tamamlamak ister… ifadesiyle Yüce Yaratıcı’nın insanlar için zorluk istemediği açıkça vurgulanmaktadır. İslam dininde yapılması istenen ibadetlerde kolaylık ve güç yetirebilirlik temel ilkelerden biridir. Nitekim dinimizde insanlara ibadet konusunda birçok kolaylık sağlanmıştır.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR