11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 48. Sayfa Cevapları 3.Ünite
11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

11.Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 48. Sayfa Cevapları 3.Ünite 

Dinde kolaylaştırıcı olmanın ne gibi yararları olabilir? Tartışınız.

İslam dini inanç konusunda baskı yapmayı veya insanları zorlamayı kabul etmemiştir. Hz. Muhammed peygamberlik hayatı boyunca insanları Allah’ın varlığına ve birliğine inanmaya çağırmıştır. Güzel davranışlarıyla insanlara örnek olmuştur. Ancak din konusunda hiç kimseyi zorlamamıştır. Sevgili Peygamberimiz bu konuda Kur’an’ın, Hak Rabb’inizdendir. Öyle ise dileyen inansın, dileyen inkâr etsin...” “Sizin dininiz size, benim dinim de banadır.” mealindeki ayetlerini her zaman dikkate almıştır. Anlatmak istediklerini, çevresindekilere en güzel şekilde söylemiştir.
Din, vicdan, inanç ve düşünce hürriyeti insanların bireysel özgürlüklerindendir. O nedenle bu gibi konularda her insan kendi vicdanına danışarak bilinçli bir şekilde ve hiçbir baskı altında kalmadan karar vermelidir. Şayet zorlama olursa insanlar ikiyüzlü davranırlar. İnanmadıkları hâlde inanıyormuş gibi görünmeye çalışırlar.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR