11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 62.Sayfa Cevapları Ekonomik Faaliyetler ve Doğal Kaynaklar
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları.
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 62.Sayfa Cevapları Ekonomik Faaliyetler ve Doğal Kaynaklar

1. Yaşadığınız yerdeki başlıca ekonomik faaliyetler hangileridir? Bu faaliyetler, daha çok bir ürünün yetiştirilmesi ya da imal edilmesiyle mi ilgili yoksa bir ürünün tüketime sunulmasıyla mı ilgili? Araştırınız.
CEVAP: Kişisel cevap

2. Ulaşımın ekonomik faaliyetleri nasıl etkilediğini araştırınız.
CEVAPUlaşım olanaklarının iyi olduğu bir bölgede ekonomik faaliyetler de kolay yapılmaktadır çünkü ulaşım kolay olursa gerek sanayi alanında gerekse ticaret alanında bölgeye ham madde ulaşımı ya da hizmet ulaşımı rahat olacaktır.

3. Doğal kaynakların ekonomiye nasıl yön verdiğini farklı kaynaklardan araştırınız
CEVAP Doğal kaynakların insan ve toplum yaşamında çok önemli bir yeri vardır. Yaşamı sürdürebilir hale getiren araç ve gereçlerin tamamına yakını doğal kaynaklardan sağlanır.
Teknoloji ve sermaye birikimi olan ülkeler doğal kaynaklardan yararlanarak hızla gelişme göstermişlerdir.
Doğal kaynakların kullanımı sanayi devriminden sonra büyük artış göstermiştir.
Sanayi toplumu, uzay çağı ve bilgi toplumunun doğuşu
doğal kaynaklardan sağlanan ürünler sayesinde gerçekleşmiştir.
Doğal Kaynak ve Ekonomi İlişkisi
Büyük sermaye ve zengin doğal kaynaklara sahip ülkeler,doğal kaynaklardan etkin şekilde yararlanma yollarını aramaktadır.
Örneğin;
Rusya Federasyonu’nda petrol, doğal gaz, demir gibi  zengin doğal kaynaklar vardır. Ayrıca Sibirya’daki tayga ormanları ülke için büyük bir zenginlik kaynağıdır.
Zengin doğal kaynaklara sahip bazı ülkeler teknik bilgi ve sermaye bakımından yetersiz olduklarından yeterince gelişememişlerdir.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR