11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 69.Sayfa Cevapları Ekonomik Faaliyetler ve Doğal Kaynaklar
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları.
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 69.Sayfa Cevapları Ekonomik Faaliyetler ve Doğal Kaynaklar

DERS İÇİ ETKİNLİK

Yukarıdaki haritada dünyanın işletmeye açık en zengin petrol ve taş kömürü yatakları ile dünyada sanayileşme ve enerji tüketiminin en yoğun olduğu bölgeler gösterilmiştir. Haritayı inceleyerek aşağıdaki soruların cevaplarını arkadaşlarınızla tartışınız.

1. Petrol ve taş kömürü üretimi ile enerji tüketiminin dünya genelinde dağılışı hakkında neler söyleyebilirsiniz? Bu dağılış üzerinde doğal ve beşerî faktörler nasıl etkili olmuştur?
CEVAP: Taş kömürü yatakları dünyasın her bölgesinde bulunsa da en çok Kuzey Amerika ve Avrupa kıtasında çıkarılmaktadır. Petrol yoğunluklu olarak Orta doğu, Asya ve Amerika kıtasında bulunmaktadır. Yer altı kaynakların dağılışında doğal etkenler daha çok etkilidir.

2. Üretimin fazla olduğu her bölgede enerji tüketimi de fazla mıdır?
CEVAP: Kuzet Amerikada enerji tüketimi fazla olmasına rağmen, diğer petrol bölgelerinde azdır

3. Petrol ve taş kömürü üretimi ile enerji tüketiminin dağılışındaki bu farklılık, dağıtım sektörünü  nasıl etkilemiştir?
CEVAPDağıtım sektöründe bazı sorunlara yol açmıştır. Aksamalar ve gecikmeler yaşanmıştır. Kalite ve İş gücü düşmüştür. 


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR