11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 65.Sayfa Cevapları Ekonomik Faaliyetler ve Doğal Kaynaklar
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları.
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 65.Sayfa Cevapları Ekonomik Faaliyetler ve Doğal Kaynaklar

DERS İÇİ ETKİNLİK

Aşağıda verilen “Ulaşım ve Doğal Unsurlar” başlıklı metindeki boşlukları, kutu içerisinde verilen kelimeler ve kavramlardan uygun olanını kullanarak tamamlayınız.

ULAŞIM VE DOĞAL UNSURLAR

Yer şekillerinin çok …engebeli…...., karlı ve donlu gün sayısının fazla olduğu yerlerde kara yolu ulaşımı gelişmemiştir. …Eğimin…... fazla olduğu alanlarda ……..…heyelan… ve çığ gibi doğal afetler daha sık görülür ve bu durum da ulaşımı olumsuz etkiler. …Akarsu…… vadileri tarafından derince yarılmış ve dağlık alanlarda yol yapım maliyeti …artar…. . Doğal ……limanlara…...…., boğaz ve …geçitlere…..…… sahip yerlerde ise ….deniz…...… ulaşımı gelişmiştir. Ancak havanın fırtınalı veya …sisli…..…. olması, deniz ulaşımını olumsuz yönde etkiler. Deniz ve kara ulaşımın geliştiği yerlerde …ticaret……..… de gelişmiştir.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR