11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 76.Sayfa Cevapları Ekonomik Faaliyetler ve Doğal Kaynaklar
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları.
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 76.Sayfa Cevapları Ekonomik Faaliyetler ve Doğal Kaynaklar

DERS İÇİ ETKİNLİK

Yukarıda bazı ülkelerde doğal kaynak durumları ile çalışan nüfusun ekonomik faaliyet kollarına dağılım oranları gösterilmiştir. Öncelikle bu ülkelerin yerlerini atlaslarınızdan bulunuz. Daha sonra, aşağıdaki soruları verilen bilgi ve grafikleri de kullanarak yanıtlayınız.

1. Burundi’nin zengin doğal kaynaklara sahip olmaması, bu ülkenin ekonomik olarak gelişememesinde  nasıl bir rol oynamıştır?

2. Brunei’nin zengin orman, petrol ve doğal gaz yataklarına sahip olması onun ekonomik açıdan gelişmiş bir ülke olmasında yeterli olmuş mudur? Bu durumu, Brunei’nin hangi özellikleriyle açıklayabilirsiniz?

3. İsviçre’nin ekonomik açıdan gelişmiş bir ülke olduğunun göstergeleri nelerdir? Bu ülkenin kalkınma düzeyinde ve kişi başına düşen millî gelirin yüksek olmasında doğal kaynaklarının etkisi var mıdır?Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR