11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 70.Sayfa Cevapları Ekonomik Faaliyetler ve Doğal Kaynaklar
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları.
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 70.Sayfa Cevapları Ekonomik Faaliyetler ve Doğal Kaynaklar

DERS İÇİ ETKİNLİK

Yukarıda, Çin ve Suudi Arabistan’ın 2000-2015 yılları arasındaki petrol üretim ve tüketim grafikleri gösterilmiştir. Buna göre aşağıdaki soruları arkadaşlarınızla birlikte cevaplayınız.

1. Bu iki ülkede petrol üretim ve tüketiminin farklı olmasında ve yıllara göre değişmesinde etkili olan faktörler neler olabilir?
CEVAP: Çin'in sanayisinin gelişmesinden dolayı petrol tüketimi gittikçe artarken, Suudi Arabistan'da ekonomik gelişme istikrarlı değildir.

2. Hangi ülke için petrol önemli bir ihraç ürünüdür? Bu durum, o ülkede petrole dayalı dağıtım sektörünü nasıl etkilemiştir?
CEVAP: Suudi Arabistan'da petrol üretimi fazla olduğu için ihraç etmektedir. Yüksek petrol ihracından dolayı dağıtım sektörü gelişmiştir.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR