11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 43.Sayfa Cevapları Beşeri Sistemler
11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları.11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

11.Sınıf Dikey Yayınları Coğrafya Ders Kitabı 43.Sayfa Cevapları Beşeri Sistemler

DERS İÇİ ETKİNLİK

Yukarıda, Tayland’ın 1990 ve 2010 yıllarına ait nüfus piramidi ile günümüzdeki nüfus artış hızının devam etmesi hâlinde 2050 yılındaki tahminî nüfus piramidi gösterilmiştir. Piramitleri inceleyerek aşağıdaki soruların cevaplarını tartışınız.

1. Uygulanan nüfus politikaları, 2010 yılında Tayland’ın nüfus yapısını nasıl etkilemiştir? Soruyu cevaplarken 1990 yılının piramidi ile karşılaştırma yapınız.
Taylandın nüfus politikaları 2 dönemde incelenir ilk dönem parlementer monarşinin ilan edildiği dönemdir.Bu dönemden sonra yanı 1932 den 1960 a kadar nüfusu artırmaya yönelik politika izlemiştir ve 12.5 milyon olan nüfus 1970 de 37 milyona ulaşmıştır. 2.dönemde ise azaltmaya yönelik çalışmalara başlamış ve din adamları yardımıyla başarılı olmuştur.

2. Bu nüfus politikasının devam etmesi hâlinde Tayland’ın 2050 yılındaki nüfus yapısı nasıl olacaktır? Bu nüfus yapısı, ülke açısından ne gibi olumlu ve olumsuz sonuçlar doğurabilir?


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR