11. Sınıf Semih Ofset Yayınları Felsefe Ders Kitabı 16. Sayfa Cevapları
11. Sınıf Semih Ofset Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları11. Sınıf Semih Ofset Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


1. Ünite: FELSEFEYLE TANIŞMA

11. Sınıf Semih Ofset Yayınları Felsefe Ders Kitabı 16. Sayfa Cevapları 

Görseldeki insan neler düşünüyor olabilir?
CEVAP: Kendini düşünüyor olabilir. Bu soruya her öğrencinin Farklı cevabı olabilir. 

Evren, insan ve hakikat arasında nasıl bir ilişki vardır?
CEVAP:Evren, insan ve hakikat arasındaki en büyük ilişki olumlu yada olumsuz gerçekliktir. Yani evren sadece dünyadaki tüm varlıkları benimseyen bir türdür. İnsan ise görülebilir, duyulabilir ve dokunulabilir bir varlıktır. Hakikata baktığımızda ise sadece hisler ile sonuca varılan bir nesnel yargıdır. 
Örnek ( Hakikat ) :
=> Bir insan dünyada uzayı hissederek var olduğunu bilir ama göremez.
Örnek ( İnsan ) :
=> Bildiğimiz bir insanoğlu, hem var, hem görülür, hem de dokunulur.
Örnek ( Evren ) :
=> Dünya, Güneş, Ay… gibi. Veya herşey…
Gördüğümüz gibi arasındaki fark olumlu yada olumsuz, kanıtlarır yada kanıtlanamaz gerçekliktir11.SINIF FELSEFE DERSİ SEMİH OFSET YAYINLARI DERS  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR