6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 14. 18. 20. 23. Sayfa Cevapları
6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 14. 18. 20. 23. Sayfa Cevapları 

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Dörtel Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı
Bütün peygamberler Allah (c.c.) tarafından gönderilen elçiler olduğuna göre peygamberlerin ortak amacı ve mesajı ne olabilir?
Yüce Allah, Hz. Âdem’den Hz. Muhammed’e kadar pek çok peygamber görevlendirmiştir. İnsanları iyiye, doğruya ve güzele yönlendirmek için bu peygamberler aracılığıyla mesajlar göndermiştir. Bütün peygamberlere gelen mesajların amacı aynıdır. Bu amaç, Allah’ın birliğini bütün insanlara öğretmek; onları iyiye, güzele ve doğruya yöneltmektir.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Dörtel Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı
İlahi vahiy bizlere hangi konularda bilgi verir?
İlahi kitaplar bize tevhid inancı, dünya ve ahiret mutluluğunu kazanma yolları, cennet cehennem hayatı, ibadetler, ahlaki ögeler ve geçmişten yaşananlar hakkında bilgiler verir.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Dörtel Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 20 Cevabı
İlahi mesajlara uygun bir hayat yaşamak bize neler kazandırır? Tartışınız ve ulaştığınız sonuçları aşağıdaboş bırakılan yerlere maddeler hâlinde yazınız.
İlahi mesajlara uygun bir hayat yaşamak Rabbimizin rızasını kazanmamıza, dünya ve ahirette huzura kavuşanlardan olmamıza vesile olur.
Kendimizi dinimize uyarak bir yaşam sürdüğümüz için mutlu hissederiz.
iyilik yaptığımızda yanımızdaki meleklerin varlığını bildiğimizden sürekli iyilik yapma isteği ile dolarız.
Namaz kıldığımızda,aklımıza gelen kötü şeyleri ibadet ederek yok ederiz
İlahi kitaplar ve bunların gönderildiği peygamberler hakkında neler biliyorsunuz?
İlahi kitaplar, Allah tarafından gönderilmiş kitaplardır. Bu kitaplar ve gönderildiği peygamberler şöyledir;
Tevrat: Hz. Musa (a.s.)
Zebur: Hz. Davud (a.s.)
İncil: Hz. İsa (a.s.)
Kuran-ı Kerim: Hz. Muhammed (s.a.v)

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Dörtel Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı
Sizce Kur’an-ı Kerim’e olan sevgi ve saygımızı hangi davranışlarımızla gösterebiliriz? Düşüncelerinizisınıfta açıklayınız.
Yaşamımızı Kuran-ı Kerim üzerine bina ederek, emir ve yasaklarına uyarak, bol bol okuyarak ve başkalarına öğreterek ve Kuranı anlamaya çalışarak gösterebiliriz.
Salih amel, iyi davranış” denilince aklınıza neler geliyor?
Salih amel ve iyi davranış denilince aklıma, Rabbimizin rızasına uygun bir şekilde yapılan davranışlar, iyilikler geliyor. Mesela, fakir kimselere yardımda bulunmak gibi.
Asr suresi, bizlere hayatımıza yönelik hangi mesajları vermektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızlapaylaşınız.

Bu sure bizler dünyada ve ahirette hüsran uğrayanlardan olmamak için iman et, salih amellerde bulun ve birbirine hakkı ve sabrı tavsiye et mesajlarını vermektedir.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR