4. Sınıf Fenbil Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 54. 55. 57. 58. Sayfa Cevapları
2. Ünite Kuvvetin Etkileri4. Sınıf Fenbil Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

2. Ünite Kuvvetin Etkileri

4. Sınıf Fenbil Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı 54. 55. 57. 58. Sayfa Cevapları 


4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 2. Ünite Kuvvetin Etkileri Sayfa 54, 55, 57, 58 Mıknatısların Çekim Kuvveti Cevapları

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 54 Cevapları
Annesinin dikiş malzemelerini çıkaran Seda, onlarla oyun oynamaya başladı. Toplu iğnelerin bir nesne etrafında toplandığını görünce nesneyi toplu iğnelerden dikkatlice ayırdı. Eline aldığı nesneyi incelemeye başladı. Toplu iğnelerin bu nesneye neden yapıştığını merak ederken dikiş kutusunda elindeki nesneye benzer bir varlık daha gördü. Elindeki nesneleri farklı şekillerde birbirine tuttuğunda nesnelerin birbirlerini çektiğini ya da ittiğini gözlemledi. Seda, elindeki nesnelerle oynamaya karar verdi ve bu nesneyi kalem, ataş, toplu iğne, silgi, raptiye gibi eşyalara yaklaştırmaya başladı.

Seda’nın dikiş kutusunda bulduğu nesnenin adı ne olabilir? Seda, masadaki eşyalara elindeki nesneyi yaklaştırdığında eşyalarda nasıl bir değişiklik gözlemlenebilir? Arkadaşlarımızla tartışalım.
Seda’nın dikiş kutusunda bulduğu nesne mıknatıs olabilir. Seda, masadaki eşyalara elindeki nesneyi yaklaştırdığında nesneye yaklaşıyordur.

REKLAM
ads by AdMatic
4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 55 Cevapları
Bazı maddeler, demir, nikel, kobalt gibi maddeleri çekme özelliğine sahiptir. Bu maddelere mıknatıs denir. Mıknatıslar kullanım alanlarına göre farklı şekil ve büyüklükte yapılır. Peki, mıknatıs hangi eşyaları çekebilir? İki mıknatısın birbiriyle etkileşimi nasıldır? Aşağıdaki etkinlik yardımıyla bu sorularımıza cevaplar arayalım.
• Mıknatıs hangi cisimleri çekti? Neden?
Çivi, ataş, toplu iğne ve raptiye
• Mıknatısların hangi durumlarda birbirini çektiğini, hangi durumlarda birbirini ittiğini açıklayalım.

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 57 Cevapları
Mıknatıslar, bazı elektronik donanımlı araçları etkiler, onların bozulmasına neden olur. Bu nedenle, bankamatik ve telefon kartları, CD, bilgisayar disketi gibi araçları mıknatısa yaklaştırmamak gerekir.
Mıknatısların günlük kullanım alanlarını araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı resimlerle destekleyerek bir poster hazırlayınız. Posterinizi arkadaşlarınıza sununuz.
Pusulalarda, buzdolabı kapaklarında, kapı zillerinde, hoparlör ve mikrofonlarda kullanılır.

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 58 Cevapları

Öğrenmeden Geçmeyelim
1. Seda, dairelerin içine mıknatıs tarafından çekilebilen eşyaların isimlerini belli bir kurala göre yazmıştır. Aşağıda Seda’nın oluşturduğu daireler verilmiştir. Mıknatıs tarafından çekilebilen eşyaların bulunduğu bölümü boyayarak kuralı bulalım.
Raptiye, demir çatal, çelik tava, demir ataş mıknatıslar tarafından çekilir. Kural: Mıknatıs, demir, nikel, kobalt gibi bazı metalleri çeker geri kalanları çekmez.

2. Seda’nın uyguladığı kurala göre aşağıdakilerden hangisi Seda’nın oluşturduğu bir daire olabilir? İşaretleyerek belirtelim.
1. daire olabilir.

3. Aşağıdaki mıknatıslardan hangileri birbirini çeker? İşaretleyerek belirtelim.
1. ve 3. resim


4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları.4.SINIF FEN BİLİMLERİ DERSİ FENBİL YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR