10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 22. Sayfa Cevapları
10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. ÜNİTE: ALLAH İNANCI

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 22. Sayfa Cevapları 

DÜŞÜNELİM, YORUMLAYALIM

O, kullarının tövbesini kabul eden, kötülükleri bağışlayan ve yaptıklarınızı bilendir.” (Şûrâ suresi 25. ayet.)
Ey iman edenler, samimi bir tövbe ile Allah'a dönün. Umulurki Rabbiniz,
sizin kötülüklerinizi örter....” ( Tahrim suresi 8. ayet.)
Yukarıdaki ayetleri sınıfça yorumlayınız.
CEVAP: İlk ayette Allah'ın bağışlayıcılığından ve olup biten herşeyden haberdar olduğundan bahsedilmiştir. İkinci ayette ise yine Allah'ın bağışlayıcı oluşundan bahsedilmiştir. Ne yaparsak yapalım ne günah işlersek işleyelim Allah'a dönüp samimi bir şekilde af dilersek Allah'ın kullarını affedeceği ve onların günahlarını gece gibi kapatacağını bilmemiz istenmiştir. O yüzden ne olursa olsun en son döneceğimiz ve af dileyeceğimizin Allah olması gerektiği öğütlenmiş.


Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR