10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 29. Sayfa Cevapları
10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. ÜNİTE: ALLAH İNANCI

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 29. Sayfa Cevapları 

DÜŞÜNELİM, PAYLAŞALIM

Yüce Allah'ın (c.c.) ilahî kitaplar göndermesinin insanlığa ne gibi faydaları olmuştur? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
CEVAP: * insanoğlu Allah teala hakkında bilgi sahibi olmuştur. yani Rabbini tanımış ve bilmiştir.

* yeryüzünde atacağı adımın bir şekilde ödül-ceza şeklinde karşılığı olduğunu öğrenen insanlar, indirilen kitaplara uydukları dönemde, yeryüzünde adalet ve barış içinde huzurlu bir hayat sürmüşlerdir.
* paylaşmayı öğrenmiştir insanoğlu. her canlının hak ve hukukuna riayet etmenin önemli olduğunu, değerli olduğunu bilmiştir.
* Allah teala'nın neleri sevip nelere kızdığını öğrenmiştir.
* ahiret inancı hakkında fikir sahibi olmuştur.
* Rabbin rızasını nasıl kazanacağını öğrenmiştir. DÜŞÜNELİM, HAZIRLANALIM

Yüce Allah (c.c.) insanlara niçin peygamber göndermiştir?
CEVAP: Allahu Teala kullarından istediklerini kullarına ulaştırmak, insanlara doğru yolu göstermek ve dünya ahiret mutluluğunu kazanmalarını sağlamak için peygamberler göndermiştir.DÜŞÜNELİM, PAYLAŞALIM

Allah'ın (c.c.) insanlara gönderdiği peygamberleri yine insanlar arasından seçmesinin sebepleri neler olabilir? Arkadaşlarınızla konuşunuz.
CEVAP: Peygamberlerin insanlardan seçilmesinin sebepleri, vahyin anlaşılmasını kolaylaştırmak, insanlara örneklik yapacak kişinin yine onlar gibi olması ve Allah’ı insana verdiği değeri göstermektir.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR