10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 32. Sayfa Cevapları
10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. ÜNİTE: ALLAH İNANCI

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 32. Sayfa Cevapları 

OKUYALIM, YORUMLAYALIM

“İnkar edenler, öldükten sonra tekrar dirilmeyeceklerini ileri sürerler. Deki:
Hayır! (Zannettiğiniz gibi değil.) Rabbime and olsunki siz, mutlaka diriltileceksiniz, sonra yaptıklarınız size haber verilecektir. Bu ise Allah'a göre kolaydır.” (Teğâbün suresi 7. ayet.)
Yukarıdaki ayeti sınıfça yorumlayınız.

CEVAP: Bu ayette ahiretten ve insanların tek diriltileceğinden bahsediyor. Ahiretin aynı zamanda dünyadaki yaptıklarımızın hesabının sorulduğu bir yer olduğuna değiniliyor

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR