10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 20. Sayfa Cevapları
10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. ÜNİTE: ALLAH İNANCI

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 20. Sayfa Cevapları 

DÜŞÜNELİM, YORUMLAYALIM

"...Yalnız Allah'a kulluk et ve şükredenlerden ol" (Zümer suresi 66. ayet.)
"Kulun Rabbine en yakın olduğu an, secdede olduğu andır..." ( Müslim, Salat, 21.)
Yukarıdaki ayet ve hadisi ibadetin önemi açısından yorumlayınız ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

CEVAP: İnsanlar Allah'a kulluk edebilen için ibadetler yapmalılardır.İbadetlerini yapıp sürekli şükür halinde olmalıdır.Allah insanları sayısız nimetler ve sayısız uğraşlar vermiştir.Bunları kullanırız,içeriz,yeriz ve sonunda da hem Allah'a ibadet eder hemde Allah'a şükredenlerden olursak en hayırlısını yapmış oluruz.Hadiste secde anından bahsedilmiştir.Bu an namazda yaşanır.Allah'a en yakın olduğumuz anın bu an olduğunun dikkati çekilmiş.Namaz dinimiz açısından oldukça önemli bir ibadettir.Allah'a bu anda şükür eder ve ondan isteklerde bulunuruz.


DÜŞÜNELİM, HAZIRLANALIM

"Her insan hata yapabilir. Hata yapanların en hayırlısı tövbe edenlerdir."
Hz. Muhammed (s.a.v.) (Tirmizi, Kıyam, 49.)
Yukarıdaki hadisin vermek istediği mesaj nedir?
CEVAP: İnsanoğlu hata yapabilir. Hatta şu ana kadar dünyaya gelmiş herkesin bazı hataları olmuştur. Önemli olan bu hatalardan ders çıkarmak ve tekrarlamamaktır. Ayrıca bir kabahat işlendiği zaman Allah'a sığınılmalı ve af dilenmelidir. Bu sayede Allah'ın affedici ve bağışlayıcı olması bizleri bu günahlarımızdan arındırabilir. Allah'a karşı işlenmiş kabahatler için Allah'tan af dilenmeli kullara karşı işlenmiş kabahatlar içinse öncelikle kullardan helallik alınmalıdır. Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR