10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 23. Sayfa Cevapları
10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. ÜNİTE: ALLAH İNANCI

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 23. Sayfa Cevapları 

DÜŞÜNELİM, PAYLAŞALIM

Kur’an’ın gönüllere şifa ve rahmet olması ne demektir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

CEVAP: Kuran’ın gönüllere şifa ve rahmet olması, kalbimizde ve gönlümüzde olan manevi hastalıklarımızı tedavi edici özellikte olmasıdır. Kuran, kalbimizde taşıdığımız kin, nefret, yalan ve dedikodu gibi kalbi hastalıkları temizler onun yerine güzel duygular yerleştirir.OKUYALIM, YORUMLAYALIM

Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) yukarıdaki hadislerini Kur'an'ı öğrenmenin ve okumanın önemi açısından yorumlayınız.
CEVAP: Kur’an-ı Kerîm, Yüce Allah’ın yeryüzüne şeref veren en kutsal kitabıdır. Bu öyle bir kitabdır ki, insanlar ancak onun gösterdiği yolda yürüdükleri takdirde mutluluğa kavuşurlar ve Allah’ın rızasına ererler. İnsanlar arasında her türlü iyi duygular ilerleyip yükselmeye başlar, kardeşlik ve beraberlik meydana gelir.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR