10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 17. Sayfa Cevapları
10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. ÜNİTE: ALLAH İNANCI

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 17. Sayfa Cevapları 

TARTIŞALIM
Allah'ın (c.c.) biz insanları gözetmesi ve her an bizim le beraber olması, davranışlarımızı nasıl etkiler? Tartışınız.
CEVAP: Allah’ın her an bizi görmesi ve işitmesi davranışlarımızı olumlu yönde etkiler. Çünkü yapıp ettiklerimizin Allah tarafından görüldüğü ve bunlardan hesaba çekileceğimizi bilmemiz kötü davranışlardan uzak durmamızı, iyilikler yapmaya gayret göstermemizi sağlar.

DÜŞÜNELİM, PAYLAŞALIM
Sizler Yüce Allah (c.c.) ile iletişiminizi hangi yollarla sağlıyorsunuz? Niçin? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
CEVAP: Yüce Allah ile iletişimimi namaz kılarak, Kuran okuyarak, dualar ederek ve güzel ameller işleyerek sağlıyorum. Çünkü bu davranışlar Rabbimin emrettiği ve O’nun rızasını kazanacağım davranışlardır. Bu şekilde de O’nunla iletişim kurmuş olurum.

DÜŞÜNELİM, HAZIRLANALIM
İnsan niçin dua etmeye ihtiyaç duyar? Dua ettiğinde neler hisseder?
CEVAP: İnsan zor ve sıkıntılı zamanlarında sığınacak bir liman, güvenecek ve içini dökecek birisini arar. Bu yüzden de Allah’a dua etmeye ihtiyaç duyar. İnsan dua ettiğinde kendini mutlu ve huzurlu hisseder.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR