10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 10. Sayfa Cevapları
10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. ÜNİTE: ALLAH İNANCI

10. Sınıf Bilim ve Kültür Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı 10. Sayfa Cevapları 

DÜŞÜNELİM HAZIRLANALIM

"Eğer yerde ve gökte Allah'tan başka ilahlar bulunsaydı yer ve gök (bunların nizamı) kesinlikle bozulup gitmişti..." (Enbiyasuresi, 22. ayet.) 
Yukarıdaki ayetin vermek istediği mesaj nedir?

CEVAP: Bu ayette Yüce Allah (c.c) şunu diyor ki;Eğer benden başka İlah olsa idi dünya bir kargaşa içinde olurdu.Bu kadar düzenli ve nizami bir şekilde olamazdı.Her yer kargaşa içinde olurdu.Bir düzensizlik olurdu.Ancak dünya kusursuz bir düzen içindedir. Bundan dolayı Allah tekdir,birdir.

Yorum Yazın

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR