8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı 11. Sayfa Cevapları Mustafa Kemal Liderlik Yolunda Konusu
1. Ünite BİR KAHRAMAN DOĞUYOR8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Çalışma Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. Ünite BİR KAHRAMAN DOĞUYOR


8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı 11. Sayfa Cevapları Mustafa Kemal Liderlik Yolunda Konusu

Mustafa Kemal’in öğrenim hayatı ile ilgili olay ve olguların karsısına, bu olay ve olguların yaşandığı kentlerin isimlerini yazınız.

*Annem mektebe ilahilerle başlamamı ve mahalle mektebine gitmemi istiyordu. Babam, o zaman yeni açılan Şemsi Efendi Mektebine devam etmemden ve yeni yöntemlerle eğitim almamdan yanaydı.
SELANİK

*Annem askerlikten pek korkuyordu. Asker olmama şiddetle karşı çıkıyordu. Sınav zamanı gelince ona sezdirmeden askeri rüştiye sınavına girdim ve bu sınavı geçtim. Böylece anneme karşı bir oldubitti yaptım.
SELANİK

*Askeri idadiler birtakım eğitim kışlaları idi. Oralarda tam bir askeri disiplin ve ordu havası eserdi. Memleketin yarınki ordu kadrosu, ilk olarak askeri idadilerde birbirini tanır, birbirleriyle karşılaşırdı.
MANASTIR

*Askeri idadide okurken bazı arkadaşlarından ve öğretmenlerinden çok etkilendi. Edebiyat ve hitabet sanatıyla arkadaşı Ömer Naci sayesinde tanıştı. Tarih öğretmeni Kolağası Mehmet Tevfik Bey sayesinde tarihe ilgi duydu.
MANASTIR

*Harp Okulunu 10 Şubat 1902’de teğmen olarak bitirdi.
İSTANBUL

*Harp okulundan sonra kurmay sınıfına seçildi. Harp Akademisine devam edip bu okulda arkadaşlarıyla ülke sorunlarını dile getiren bir gazete çıkardı.
İSTANBUL8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI ÇALIŞMA  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR