8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı 10. Sayfa Cevapları Selanik ve Mustafa Kemal Konusu
1. Ünite BİR KAHRAMAN DOĞUYOR8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Çalışma Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. Ünite BİR KAHRAMAN DOĞUYOR


8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı 10. Sayfa Cevapları Selanik ve Mustafa Kemal Konusu

1. Yukarıda yer alan görseller ve ders kitabındaki “Mustafa Kemal’in Çocukluk
Dönemi ve Ögrenim Hayatı” bölümü dikkate alınarak Selanik kentinin ekonomik
durumu hakkında neler söylenebilir?
CEVAP: Selanik Osmanlı'nın batıya açılan kapısıdır. Bu yüzden etkileşim ve ticareti fazladır. Buraya gelen tüccarlar sayesinde Atatürk diğer uluslar hakkında fikir sahibi oldu.

2. Selanik, Batı kültürünün yakından takip edildiği ve günlük yasamda bu kültüre yer verilen bir Osmanlı kentiydi. Avrupa’da yazılan ve yayımlanan pek çok gazete, dergi ve kitap bu kentte kolayca elde edilip okunabiliyordu. Bu durumun kent insanlarının düşünce yapısına ne gibi etkileri olmuştur?
CEVAP: Bu yüzden şehirde yaşayan insanlar batıyla daha iyi ilişki içerisinde, daha özgür düşünceli ve dünyadaki gelişmelere açıktırlar.

3. Selanik, farklı inanç ve ırklardan insanların barış ve düzen içerisinde yaşadığı bir kentken toplumsal barışın bozulması ve çatışma ortamının dogması, Mustafa Kemal’in düşüncelerini ve mesleki tercihini nasıl etkilemiş olabilir?
CEVAP: Özellikle milliyetçilik fakirleri devletin parçalanmasına neden olduğu için askerlik mesleğini seçmiştir.


4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları.8.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ TOP YAYINLARI ÇALIŞMA  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR