6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Kitabı 17. Sayfa Cevapları Fikirlerimi Yazıyorum Metni
1. Ünite SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. Ünite SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Kitabı 17. Sayfa Cevapları Fikirlerimi Yazıyorum Metni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 1. Tema Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Sayfa 17 Fikirlerimi Yazıyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

7. Etkinlik: Fikirlerimi Yazıyorum
Ders kitabınızın 19 ve 20. sayfalarındaki bilgilere tekrar göz atınız. “Sosyal bilgiler dersinin yaşamınıza ne gibi katkıları vardır?” sorusunun cevabını oluşturacak bir yazıyı aşağıdaki alana yazınız.

Cevap:  Özgür bir birey olarak fiziksel ve duygusal özelliklerimizin; ilgi, istek ve
yeteneklerimizin farkına varmamızı sağlar.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak vatanımızı ve milletimizi sevmeyi öğretir.
Haklarını ve sorumluluklarını bilen, ulusal bilince sahip bir vatandaş olarak
yetişmemizi sağlar.
Türk kültürünü ve tarihini oluşturan temel öge ve süreçleri kavrayarak ulusal bilincin oluşmasını sağlayan kültürel mirasın korunması ve geliştirilmesi gerektiğini öğreniriz.
Atatürk ilke ve inkılâplarının, Türkiye Cumhuriyeti’nin kalkınmasındaki yerini kavrar; laik, demokratik, ulusal ve çağdaş değerleri yaşatmaya istekli oluruz.
Hukuk kurallarının herkes için bağlayıcı olduğunu, bütün kişi ve kuruluşların yasalar önünde eşit olduğunu gerekçeleriyle biliriz.
İnsan hakları, ulusal egemenlik, demokrasi, laiklik, cumhuriyet kavramlarının önemini kavrayarak yaşamımızı demokratik kurallara göre düzenlemeyi öğreniriz.
İnsanlığın bir parçası olduğumuz bilincini taşıyarak ülkemizi ve dünyayı ilgilendiren konulara duyarlılık gösteririz.
Bilim ve teknolojinin gelişim sürecini ve toplumsal yaşam üzerindeki etkilerini kavrayarak bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanabiliriz
Bilimsel düşünmeyi temel alarak bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma ve üretimde bilimsel ahlakı gözetiriz.
Birey, toplum ve devlet arasındaki ilişkileri açıklarken sosyal bilimlerin
temel kavramlarından yararlanırız.
6.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ SEVGİ YAYINLARI ÇALIŞMA KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR