6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Kitabı 11. Sayfa Cevapları Gazeteden Haber Buluyorum Metni
1. Ünite SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. Ünite SOSYAL BİLGİLER ÖĞRENİYORUM

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Kitabı 11. Sayfa Cevapları Gazeteden Haber Buluyorum Metni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 1. Tema Sosyal Bilgiler Öğreniyorum Sayfa 11 Gazeteden Haber Buluyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

GAZETEDEN HABER BULUYORUM

1. ETKİNLİK 

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 11 Cevabı
Çevre kirliliği, işsizlik, enerji, eğitim, trafik vb. ile ilgili bir gazete haberi bularak verilen kutucuğa yapıştırınız. Diğer kutucuklardaki soruları haberdeki bilgilerden yararlanarak cevaplayınız.
Olay
ÇANAKKALE'nin Bayramiç İlçesi'ndeki tarım alanlarında kullanılan zirai ilaç atıklarının boş ambalajları, çevre kirliliği yaratmaması için özel konteynerlerde toplanacak.
Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bayramiç İlçesi'ndeki tarım alanlarında kullanılan zirai ilaç atıklarının gelişi güzel çevreye atılması sonucu, Bayramiç Barajı'nda oluşabilecek çevre kirliliğini önlemek için harekete geçti. Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce, Çanakkale İl Özel İdaresi, Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bayramiç Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen 'Bayramiç İlçesinde kullanılmış Zirai İlaç Atıklarının Toplanarak Bertaraf Edilmesi Projesi' kapsamında, Bayramiç Baraj Gölü Havzasında bulunan Bayramiç İlçe Merkezi, Akçakıl, Çavuşlu, Evciler, Külcüler, Üzümlü, Yeşilköy, Çırpılar, Tongurlu, Sarıot, Karaköy, Gedik, Mollahasanlar köylerine zirai ilaç atıklarının toplanması amacıyla 90 adet konteyner dağıtıldı. Proje kapsamında çevre kirliliğini önlemek için, bir üretim sezonunda yaklaşık olarak 15 ile 16 ton arasında zirai ilaç ambalajının toplanması hedefleniyor.
Olayın nedenleri nelerdir? 
  • Cevap: Çünkü zirai ilaçların boş atıkları çevreye zarar veriyor
Olaydan kimler, nasıl etkilenmişlerdir?
  • Cevap: Zirai ilaç atıkları baraja atıldığı için tüm Bayramiç ilçesi bundan etkilenmiştir.
Olayın yol açtığı sonuçlar nelerdir?

  • Cevap: Suların kirlnmesi hastalıklara neden olur

6.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ SEVGİ YAYINLARI ÇALIŞMA KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR