4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 10. Sayfa Cevapları
4. Sınıf  Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları4. Sınıf  Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

1. Tema BİREY VE TOPLUM


4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 10. Sayfa Cevapları TEMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

1. Toplumsal düzenin sağlanması için bireyler hangi kurallara uymalıdır? Bu kuralları sıralayınız.
Cevap:  Büyüklere saygılı olmak.
Küçükleri sevmek ve korumak.
Yüksek sesle müzik dinlememek
Kırmızı ışıkta geçmemek
Yaşlılara yer vermek
Kanunlara uymak
Sınıfın huzurunu bozmamak
2. Birlik, beraberlik, dayanışma, yardımlaşma ifade eden atasözlerimizden bildiğiniz beş tanesini noktalı yerlere yazınız.
Cevap: İyilik eden iyilik bulur
Komşu komşunun külüne muhtaçtır
Bir elin nesi var iki elin sesi var
Nerede birlik orda dirlik
Birlikten kuvvet doğar
Yalnız taş duvar olmaz
3. “Hoşgörü” ne demektir? Bir arada yaşarken hoşgörülü olmak ne gibi kolaylıklar sağlar? Düşüncelerinizi açıklayınız.
Cevap:  Hoşgörü, affetme, kolaylaştırma, ayıp ve kusurları örtme başkalarının düşünce ve davranışlarına anlayış gösterme anlamına gelir. Bir arada yaşarken hoşgörülü olmak insanlarla iyi ilişkiler kurulmasını sağlar. İnsanlar bir arada mutlu ve huzurlu bir yaşam sürerler.

İnsanlar birbirlerine hoşgörülü davrandığı sürece pozitif bir ortam sağlanmış olacaktır ve herkes mutlu bir yaşam sürdürecektir. Ancak ne yazık ki bu bahsettiğim pozitif ortam dünya genelinde hatta özellikle yaşadığımız ülkede oluşamamıştır. İnsanlar hoşgörü kelimesinin anlamını bildikleri halde adeta tam tersi bir davranış uygulayarak birbirlerine zarar veriyor, kin ve nefret içerisinde bir yaşam sürdürmeye çabalıyorlardır. Hoşgörülü davranmak aslında herkesin yapabileceği bir şeydir. İnsanların sadece biraz düşünmesi ve empati kurması bunun için yeterli olacaktır.


4.SINIF TÜRKÇE DERSİ DOKU YAYINLARI ÇALIŞMA  KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR