2017 TEOG ek tercihleri ne zaman? İşte lise boş kontenjan ve taban puan bilgileri (E-Okul)
Milyonlarca öğrenci ve onların velilerinin büyük bir heyecanla beklediği TEOG yerleştirme sonuçları dün akşam resmen açıklandı! Açıklanan sonuçlarla birlikte kimi ailede sevinç kimi ailede de üzüntü vardı. TEOG yerleşim sonuçlarına göre öğrenciler, verilen sürelerde yerleştirmeye esas nakil başvurusu yapabilecekler. Peki TEOG sonrası boş kontenjanlar nasıl belli olur? İşte lise boş kontenjanları taban puanları listesi...

Dün akşam açıklanan TEOG sonuçları sonrası lise boş kontenjan listesi ve lise taban puanları öğrenciler ve velileri tarafından büyük bir merakla araştırılıyor. Lise boş kontenjan listeleri, hangi lisede ne kadar boş kontenjan var? gibi soruların yanıtları internet üzerinden aranıyor. Yaptığımız bu haber de TEOG sonrası boş kontenjanları merak eden velilerin sorularına yanıt niteliğinde. İşte TEOG ek tercihleri ne zaman? sorusunun yanıtı...

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI
YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURU TARİHLERİ
TEOG yerleştirme sonuçları dün akşam MEB tarafından açıklandıktan sonra binlerce öğrenci ve velileri, sonuçları kontrol etmek için resmi internet sayfasına hücum ettiler. MEB tarafından yapılan açıklamada TEOG yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birine yerleşemeyen öğrencilerin de açık öğretim kurumlarına yerleştirildikleri belirtildi. Fakat bu öğrencilerin istemeleri halinde yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecekleri hatırlatıldı. Aşağıdaki verilen linke tıklayarak nakil yaptırmak istediğiniz okulun boş kontenjan sayısını görebilirsiniz.
Öğrencilerin 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00'ye kadar yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecekleri, yerleştirmeye esas nakil başvurularının, herhangi bir örgün ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapabilecekler. TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı ancak okullardaki boş kontenjanlar ile o okula en son giren öğrencinin puanı henüz bilinmiyor. MEB ile görüştüğümüzde bu bilgilere nakil uygulamasının başladığı 14 Ağustos’tan itibaren ulaşılacağı belirtildi.

İŞTE BOŞ KONTENJAN LİSTESİ

YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?
TEOG yerleştirme sonuçlarına göre öğrenciler yukarıda verilen tarihler arasından yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecek. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır. Alınan tercihler doğrultusunda yerleştirmeye esas nakiller YEP üstünlüğüne göre merkezi olarak yapılacaktır. Yerleştirmeye esas nakil sonuçları ise 18 Ağustos, 25 Ağustos ve 6 Eylül tarihlerinde ilan edilecektir.
teog

BOŞ KALAN KONTENJANLARIN DEĞERLENDİRME SÜRECİ: 11 EYLÜL'DE!
2017 öğretim yılında, bir seferde 25 okul tercih hakkı verilecek. Yedek yerleştirme yapılmayacak. Özel öğretim kurumlarına kesin kaydını yaptıranlar, tercih hakkını kullanmış sayılacak. Tercih başvurusunda bulunmayan ve hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilecek.
Açık öğretim kurumlarına yerleşmiş öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Bu öğrencilerin, talep etmeleri halinde nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre il veya ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacak.
Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren klasik sanatlar ve musiki, görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip lisesi, güzel sanatlar lisesi ve spor lisesi öğrencileri bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR