MEB Yayınları 5.Sınıf Türkçe Ders Kitabı 36.Sayfa Cevapları (Tema Değerlendirme Soruları)
MEB Yayınları 5.Sınıf Türkçe Ders Kitabı  Cevapları (Tema Değerlendirme Soruları)Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

MEB Yayınları 5.Sınıf Türkçe Ders Kitabı 36.Sayfa Cevapları (Tema Değerlendirme Soruları)

TEMA DEĞERLENDİRME SORULARI

1. Yukarıdaki metnin ana düşüncesi nedir?
  • Cevap: Hayal kurmanın önemi.
2. “İnsan âlemde hayal ettiği müddetçe yaşar.” sözünden ne anlıyorsunuz?
  • Cevap: İnsan bu dünyada ancak hayal etme yeteneği gelecek hakkında vardığı öngörüler derecesinde yaşayabilir. Dünyayı kavramak var olduğumuz zamandan daha ileriye gitmek ancak hayaller kurarark bu hayallerin gerçekleşmesi için mücadele ederek olur.
3. Sevdiğiniz masalların adlarını yazınız.
  • Cevap: Andersen Masalları, Grim Masalları, Keloğlan Masalları, Kırmızı Başlıklı Kız Masalı
4. Yukarıdaki metni kendi cümlelerinizle özetleyiniz.
  • Cevap: İnsan önce hayal kurmayı bilmeli. Ardından hayallerini gerçekleştirmek için çabalamalı. Bakınız geçmişte büyük kaşifler ya da Fatihler hep hayal kurarak hayallerini gerçekleştirerek başarılar kazanmışlar ve bugünlere gelmişlerdir.

MEB Yayınları 5.Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları5.SINIF TÜRKÇE DERSİ MEB YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR