MEB Yayınları 5.Sınıf Türkçe Ders Kitabı 47.Sayfa Cevapları (Bilmeyen Var mı?)
Milli Mücadele ve Atatürk Teması (2.Tema)Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

MEB Yayınları 5.Sınıf Türkçe Ders Kitabı 47.Sayfa Cevapları (Bilmeyen Var mı?)

Milli Mücadele ve Atatürk Teması (2.Tema)
9. ETKİNLİK
Aşağıda virgülün kullanıldığı yerler ve örnek cümleler verilmiştir. Virgüllerin hangi amaçla kullanıldığını örnekteki gibi eşleştiriniz.
Virgül (,)1. Birbiri ardınca sıralanan eş görevli kelimelerin arasına konur.2. Art arda gelen, birbiri ile bağlantılı cümleleri ayırmak için konur.Söylemesi kolay, haydi oku da göreyim3. Anlama güç kazandırmak için tekrarlanan kelimeler arasına konur.4. Tırnak içinde olmayan alıntı cümlelerden sonra konur.5. Kendisinden sonraki cümleye bağlı olarak ret, kabul ve teşvik bildiren hayır, yok, evet, peki, pekâlâ, tamam gibi kelimelerden sonra konur.
(2Söylemesi kolay, haydi oku da göreyim!(3 ) Yok, yok, yok! Dört yıllık öğrencilik hayatımda böyle ödev görmedim.(4Bilmez miyim oğlum, dedi.(5Hayır, şimdi olmaz Ali.(1Hem de tıpkı Salim Amca, Mehmet Amca, babam, dedem, babaannem ve ablam gibi.

10. ETKİNLİK
Ali, İstiklal Marşı’nı başarılı bir şekilde okuduktan sonra neler yaşanmış olabilir? Hikâyenin devamını yazınız.
 • Cevap: Ali kendisiyle çok gurur duydu. Çünkü İstiklal Marşını ezbere okuyabilmişti. Şehitlerimizin ve kahramanlarımızın aziz hatıralarına gereken saygıyı göstermiş olduğu için çok mutlu oldu.

  MEB Yayınları 5.Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları5.SINIF TÜRKÇE DERSİ MEB YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

  Yorum yazın:

  0 yorum:

  1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
  2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
  3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
  4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

  SON YORUMLAR