Ücretsiz olarak öğrencilere sağlanan Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2017 2018 eğitim öğretim yılında pilot illerde, sonraki eğitim öğretim yıllarında ise tüm illerde ilkokul öğrencileri için de açılacak.
İlkokullar Yetiştirme Kursu Pilot İller Belli OlduÜcretsiz olarak öğrencilere sağlanan Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2017 2018 eğitim öğretim yılında pilot illerde, sonraki eğitim öğretim yıllarında ise tüm illerde ilkokul öğrencileri için de açılacak.

İlkokullarda Destekleme ve Yetiştirme Kursu Yönergesi çalışmalarında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından son aşamaya getirildi. MEB bu konuda düzenlediği çalıştayları sürdürüyor. İlkokullarda yetiştirme kursu için seçilen pilot iller de görev yapan ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımı ile düzenlenen son çalıştayla birlikte İlkokullarda İYEP için son rötuşlar yapılıyor.

İLKOKULLARDA YETİŞTİRME KURSU
Milli Eğitim Bakanlığı İYEP kapsamında pilot iller belirledi. Bu illerde uygulanacak programdan sonra bir sonraki eğitim öğretim yılından itibaren de tüm illerde uygulanacak olan İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) pilot aşamada ilkokulda her sınıfta ve her dersten açılamayacak.


İYEP İÇİN 12 PİLOT İL BELİRLENDİ
2017-2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu için belirlenen pilot iller; Ağrı, Ankara Bingöl

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR