9.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 14.Sayfa Cevapları İnsanlığın Hafızası Tarih (Yeni Müfredat)
Güncellenen öğretim programlarına uygun olarak Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 9. Sınıf MEB yayınlarının etkinlik cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. 2017-2018 Lise ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

9.Sınıf Tarih MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları (Yeni Müfredat 2018-2019)

Tarih ve Tarih Yazıcılığı (1.Ünite)


İNSANLIĞIN HAFIZASI TARİH
9.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 14.Sayfa Cevapları İnsanlığın Hafızası Tarih (Yeni Müfredat)
•Tarihçi ve düşünürlerin yaptıkları tanımlardan hareketle tarihin tanımını yapınız.
CEVAP: Tarih geçmişteki olayları kaynaklara dayandırarak (Halil İnalcık), sebep-sonuç ilişkisi içerisinde değerlendiren (İbni Haldun) ve olaylardan ders almamızı sağlayan bir bilimdir.(Ahmet Cevdet Paşa)

•  Tarihin meydana gelmesinde liderler mi yoksa toplumlar mı etkilidir?
CEVAP: Liderler toplumu sürükleyerek olayların yönlendirmesinde etkili olurlar. Ancak bir olayın tarih olabilmesi için geniş halk kitlelerinin katılımı şarttır. Örneğin liderler savaşların başlamasında etkili olsalar da asıl savaşa katılanlar olayın gerçekleşmesinde asıl etkendir.


MEB Yayınları 5.Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları9.SINIF TARİH DERSİ MEB YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR