5.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 70.Sayfa Cevapları (İnsanlar Yerler ve Çevreler Ünitesi)
5.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

5.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 70.Sayfa Cevapları (İnsanlar Yerler ve Çevreler Ünitesi)

İKLİM VE YAŞAMIM

Sizce aynı gün içerisinde Bodrum ve Ardahan da neden farklı hava olayları yaşanmaktadır? Hava durumu bu şehirlerde yaşayan insanları nasıl etkilemiş olabilir?
Aynı gün içinde ikisinde de farklı hava durumu koşullarının olmasının nedenleri iklim, coğrafi koşullar, yerel koşulların farklılığıdır. Ardahan daha yüksek olduğu için daha yağışlıdır. Bodrum ise denizin de etkisiyle daha yumuşak bir havaya sahiptir. Bu şehirde yaşayan insanlar iklimsel değişiklikler dolayısıyla daha farklı giyinmekte, daha farklı binalar yapmakta ve daha farklı beslenmektedir.Eğitim sistem sitesi olarak ben büyük bir hırsızım. Bu yayını başka bir siteden evvel cevaptan çaldım. Yayınların orjinali evvel cevap sitesinde vardır. Soruların cevaplarını en doğru bir şekilde evvel cevapta bulabilirsiniz.

5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ MEB YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR