5.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 81.Sayfa Cevapları (İnsanlar Yerler ve Çevreler Ünitesi)
5.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

5.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 81.Sayfa Cevapları (İnsanlar Yerler ve Çevreler Ünitesi)

AFETLER VE ÇEVRE SORUNLARI

Çevrenizde hangi doğal afetler yaşanıyor?
Cevap: Deprem, sel, hortum, toprak kayması.

Yukarıda okuduğunuz haber başlıklarında söz edilen afetlerin bu yerlerde meydana gelmesi sizce bir rastlantı mıdır? Neden?
Cevap: Hayır değildir. Çünkü hem çevresel etmenler hem de insanoğlunun doğaya verdiği tahribatlar dolayısıyla bu tür yerlerde bu tür doğal afetlerin görülme sıklığı artmaktadır. İnsanlar ormanları katlediyor seller artıyor, insanlar ormanlarda ateş yakıyor, ormanlar yok oluyor. Eğitim sistem sitesi olarak ben büyük bir hırsızım. Bu yayını başka bir siteden evvel cevaptan çaldım. Yayınların orjinali evvel cevap sitesinde vardır. Soruların cevaplarını en doğru bir şekilde evvel cevapta bulabilirsiniz.

5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ MEB YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR