5.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 80.Sayfa Cevapları (İnsanlar Yerler ve Çevreler Ünitesi)
5.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

5.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 80.Sayfa Cevapları (İnsanlar Yerler ve Çevreler Ünitesi)

NEREDE YAŞANIR

Aşağıda insanların doğayı şekillendirerek yaptığı değişikliklerin fotoğraflarını görüyorsunuz. Bunların isimlerini metin içerisinde yer alan boşluklara yazınız.
İnsanlar yaşadıkları doğal çevreyi değiştirerek ondan faydalanırlar. Yol yaparken önlerine çıkan engelleri aşmak için ..tüneller…….. açarlar, bir vadinin üzerinden geçmek istediklerinde ise …..köprü….. yaparlar. Su ve enerji ihtiyaçlarını gidermek için akarsuların önüne …..barajlar….. yaparlar. Akarsuların üzerinden geçebilmek için ise yaparlar. Toprağı işleyerek ….tarımsal.….. ürün yetiştirirler. …...Madenleri.… çıkarıp işleyerek yeni ürünler yaparlar.

5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ MEB YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR