LYS Üniversite yerleştirme sonuçlarını sabırsızlıkla bekleyen 2 milyon aday, sadece bir soruya kitlendi. ÖSYM yarın sonuçları saat kaçta açıklayacak? Detaylar haberimizde.
LYS Üniversite yerleştirme sonuçlarını sabırsızlıkla bekleyen 2 milyon aday, sadece bir soruya kitlendi. ÖSYM yarın sonuçları saat kaçta açıklayacak? Detaylar haberimizde

Başvuruların bitimi ardından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 9 gün sonra, 4 Ağustos 2017, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. 26 Temmuz'da biten tercih başvurularının ardından gözler sınav merkezine çevrildi, bir hafta içerisinde sonuçların açıklanmasını bekleyenler, sonuçların açıklanmadığını görünce sosyal medya hesaplarından sınav merkezini eleştirdi. 9 gün sonra sınav merkezi sessizliğini bozarak sonuçların 8 Ağustos'ta açıklanacağını duyurdu. Twitter hesabında yapılan açıklamada sonuçların saat kaçta açıklanacağı konusunda bir açıklama yapmadı. Sonuçların saat 17:00 ila 23:59 arası açıklanması bekleniliyor. Sınav merkezi en son KPSS ÖABT sonuçlarını açıklamıştı. Açıkladığı saat: 21:15 olarak belirtildi.

18-26 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılan 2015-LYS tercih sonuçları büyük bir merakla bekleniyor. ÖSYM'nin geçen yıl çok erken açıkladığı LYS tercih sonuçlarının bu yıl da erken açıklanmasını bekliyoruz. 2017 LYS tercih sonuçlarını ÖSYM ile eşdeğer olarak aşağıdaki formdan öğrenebilirsiniz.

ÖSYS YerleştirmeBu yıl ise 18-26 Temmuz tarihlerinde yapılan tercihlerin ardından yerleştirme sonuçlarının 2 Ağustosu takip eden hafta öğrencilerin erişimine açılması beklenmektedir.


ÖSYM tarafından sonuçların ne zaman açıklanacağı henüz belirtilmedi. Fakat tercih sonuçlarına göre üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak. Buna göre tercih sonuçlarının bir hafta öncesinden açıklanması bekleniyor.


2017-LYS SONUÇLARINI ÖĞRENME FORMU

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR