TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından farklı bir okula nakil işlemini gerçekleştirmek isteyen öğrencilerin yaptığı 1.nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?
TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından farklı bir okula nakil işlemini gerçekleştirmek isteyen öğrencilerin yaptığı 1.nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?

Farklı bir okula geçiş yapmak isteyen öğrencilerin başvurduğu TEOG 1.nakil yerleştirme sonuçları açıklanıyor. Peki TEOG nakil sonuçları nasıl öğrenilir? İşte TEOG ile ilgili detaylı bilgiler...
TEOG NAKİL SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?
Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi internet sayfası üzerinden sonuçlarının açıklandığı duyurulan TEOG, 1.nakil sonuçlarının açıklanması durumunda da MEB ana sayfası üzerinden duyurulacak. TEOG nakil yerleştirme sonuçları, daha önceki sonuç sorgulama sistemi gibi T.C. Kimlik Numarası, doğum tarihi bilgileri ile öğrenilebilecek.
MEB'in sayfasında şu anda yer alan uyarı:
»  2017 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması, 14-18 Ağustos 2017 (1.Hafta) tarihli yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları bittiğinden dolayı tercih listeleri kapatılmıştır.  14-18 Ağustos 2017 tarihli yerleştirmeye esas nakil başvurusu, yerleştirme sonuçlarının ilanından sonra öğrencilerin e-okul sistemi üzerindeki kayıt ve nakil işlemlerine göre boş kontenjan bilgileri gösterilecektir.

TEOG NAKİL UYGULAMASI TAKVİMİ
14-18 Ağustos: İlk nakil uygulaması başvurularının alınması
teog21 Ağustos: İlk nakil uygulaması sonuçlarının açıklanması
21-25 Ağustos: İkinci nakil başvurularının alınması
28 Ağustos: İkinci nakil başvuru sonuçlarının açıklanması
28 Ağustos-6 Eylül: Üçüncü nakil başvurularının alınması
9 Eylül: Üçüncü nakil başvuruları sonuçlarının açıklanması
11-14 Eylül: Sadece açık liseye yerleştirilen öğrenciler için il ve ilçelerde kurulan nakil komisyonlarınca başvuruların alınması
15 Eylül: Açık lisedeki öğrenciler için sonuçların açıklanması

NAKİL UYGULAMASI KAÇ KEZ YAPILACAK?
TEOG’da nakil uygulaması 3 kez yapılacak. İlk başvurular 11-18 Ağustos, ikincisi 21-25 Ağustos, üçüncüsü ise 28 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında olacak. Bir de sadece açık lise öğrencilerinin katılacağı il ve ilçe komisyonları tarafından ger- çekleştirilecek bir nakil uygulaması daha var. Bu da 11-14 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

KAÇ TERCİH YAPILACAK?
3 okul tercih hakkınız olacak. Her TEOG nakil uygulamasında isterseniz 3 farklı okul yazabilirsiniz. İsterseniz seçtiğimiz 3 okulu tüm nakil uygulamalarında geçerli kılabilirsiniz. Bunu yapmak isterseniz tercihlerinizi onaylatırsanız okul yönetimine söylemelisiniz.

YERLEŞEMEZSENİZ NE OLACAK?
Eğer TEOG’da nakillerde bir okula yerleşemezseniz kayıtlı olduğunuz okulda hakkınız devam eder. İlk yerleştirmede yerleştirildiğiniz okuldan kaydınız silinmez. Ancak bir başka okula yerleşirseniz kaydınız o okula geçer.

NAKİL UYGULAMASINA KİMLER KATILABİLİR?
TEOG’da nakil uygulamasına 4 farklı grupta öğrenci katılacak. Birinci grup,
tercih listesindeki okullardan birine yerleşenler ve üst tercihlerindeki okullara geçmek isteyenler. İkinci grup, tercih listesindeki okullara yerleşemeyen ve kayıtları otomatikman açık liseye yapılanlar. Üçüncü grup, TEOG yerleştirmeleri için hiç tercih yapmamış, bu yüzden de otomatik olarak açık liseye yerleştirenler. Dördüncü grup ise özel okullara kesin kayıt yaptıran öğrenciler.

TERCİHLERİNİZİ NASIL YAPACAKSINIZ?
TEOG’da nakil uygulaması için yine e-okul üzerinden bireysel olarak tercih yapabilirsiniz. Ancak tercihlerinizi herhangi bir ortaokul müdürlüğüne onaylatmanız gerekiyor. Aksi halde tercih işleminiz geçersiz olur.

AÇIK LİSEDE KALIRSANIZ NE OLACAK?
Bu durumdaki öğrenciler için son kez il ve ilçe nakil komisyonları nakil uygulaması yapacak. Sadece açık liseye kaydedilenlerin katılacağı bu uygulamada da bir örgün eğitim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler için seçenek özel okul olacak.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR